NÁPOJE

BANÁNOVO-DÝŇOVÉ SMOOTHIE

23. listopadu 2016 v 15:55 | Karla
Jak víte, dýně patří mezi moje oblíbené potraviny. Dýňové krémy, koláče nebo pečená dýně s bylinkami - to jsou recepty, které si dělám na podzim velice často. Stejnou delikatesou je i toto smoothie, které zasytí a zásobí tělo mnoha vitaminy a minerálními látkami.

HROZNOVÝ FRESH

4. září 2016 v 10:12 | Karla
Hrozny jsou naprosto úžasným ovocem. Vynikající jsou samotné, v ovocném salátu, se sýrem, v koláčích nebo v ovocných šťávách. Já dávám přednost tmavým hroznům, protože mi přijdou jemnější a sladší.

MALINOVÁ TŘÍŠŤ

6. srpna 2016 v 10:27 | Karla
Čerstvé ovocné šťávy a smoothie jsou super, protože zasytí i osvěží. V letních horkých dnech si je dopřávám skoro denně. Připravit je můžete z ovoce čerstvého i mraženého, z jednoho druhu, jako v případě tohoto freshe, nebo namixovat různé druhy ovoce. U lidí zatím vítězí klasické chutě jako banán, jahoda, ananas a v létě samozřejmě meloun. U mě je poslední dobou favoritem malina, ostružiny a rybíz.

ČERSTVÝ ANANASOVÝ DŽUS

11. července 2016 v 10:30 | Karla
Ananas patří mezi moje nejoblíbenější ovoce. Možná i proto, že nabízí nespočet možností, jak s ním naložit. Dá se jíst jen tak čerstvé samotné, použít do smoothie a freshů, ale i do moučníků nebo ho udělat grilovaný s chilli. Obsahuje spoustu vitaminů, minerálních látek a kyselinu listovou. Navíc má antibakteriální a protiplísňové účinky.

DELICIOUS SMOOTHIE

8. července 2016 v 7:40 | Karla
Toto smoothie obsahuje kromě velké dávky ovoce také sójové mléko a jogurt. Je tedy poměrně syté a výživné, takže jím můžete klidně nahradit snídani nebo svačinu.

DOMÁCÍ CITRONOVÁ LIMONÁDA

5. července 2016 v 15:01 | Karla
Domácí limonády s ovocem nebo bylinkami a domácí ledové čaje jsou podle mě fantastické, a to hlavně v létě. Bezvadně osvěží, dodají i pár vitaminů a především si je můžete vždy připravit a dochutit trochu jinak. Buď můžete použít jiné ovoce nebo sladidlo - já mám nejraději rýžový nebo javorový sirup. Jsou hodně sladké a, na rozdíl od cukru, i zdravé.

MELOUNOVÝ FRESH

1. července 2016 v 11:45 | Karla
Nyní, když se melouny prodávají na každém rohu, navíc za lidovou cenu, by byl snad hřích ho nekoupit. Samotný je taky dobrý, já však nedám dopustit na tento ovocný fresh. Můžete si ho udělat ráno a vzít s sebou do lahvičky na cestu. Báječně osvěží, poskytne spoustu vitaminů a největší výhoda je ta, že nebudete upatlaní :)

DETOX SMOOTHIE

26. června 2016 v 9:34 | Karla
Freshe a smoothie jsou něčím úžasným, čím lze jak se lidově říká "zabít dvě mouchy jednou ranou". No, vlastně "tři mouchy jednou ranou". Jak to? Zaprvé zasytí. Zadruhé zavodní. Zatřetí dodají tělu vitaminy, minerální látky, antioxidanty a další důležité látky. Já si tyto lahodné nápoje dělám hodně často. Neříkám, že denně, ale snažím se alespoň obden.

KOKO-BANÁNOVÉ SMOOTHIE S CHIA SEMÍNKY

16. června 2016 v 10:43 | Karla
Smoothie jsou bezvadné hned z několika důvodů. Jsou plné vitaminů a stopových prvků a navíc i zasytí. Když po ránu nestíháte, můžete jimi nahradit snídani nebo dopolední svačinu.

 
 

Reklama