SLADKÉ Z TROUBY

SKOŘICOVÉ ROLKY

3. prosince 2016 v 18:34 | Karla
Pokud se o ně nemáte s kým podělit, raději je nepečte. Jinak hrozí, že je všechny sníte sama. Tyhle skořicové rolky jsou totiž hříšně dobré, vláčné a stoprocentně návykové.

SMETANOVÝ JAHODOVÝ KOLÁČ

9. listopadu 2016 v 16:41 | Karla
Quinoa mouka je zdravá a má jemně oříškovou chuť. Právě ta se báječně doplňuje s jogurtovo-smetanovým krémem, jahodami a mandlovými plátky. Pokud máte rádi klasické ovocné koláče a cheesecaky, pak si určitě zamilujete i tento dezert, který je jejich "hybridem".

MRKVOVÝ DORT S PEKANOVÝMI OŘECHY

23. října 2016 v 18:57 | Karla
Sladké dorty, koláče a buchty s dýní, červenou řepou nebo mrkví prostě zbožňuju. Mrkvový dort patří kromě cheesecake a brownies mezi moje top moučníky. Výhodou je, že v lednici vydrží několik dní, i když se po něm poměrně brzy zapráší. Pokud nemáte pekanové ořechy, klidně můžete použít vlašské.

KÁVOVÁ BÁBOVKA SE SKOŘICÍ

10. října 2016 v 16:48 | Karla
Nevím, jak pro vás, ale pro mě je bábovka vzpomínkou na dětství. Pokaždé, když ji vidím v obchodě nebo na obrázku v kulinářském časopisu, vzpomenu si na babičku, která ji neděli co neděli dělala k odpolednímu kafíčku. Většinou klasickou mramorovou. Pokud máte pro bábovku také slabost, upečte si tuto kávovou. Je jednoduchá, ale chuťově úžasná.

LEHKÝ CITRONOVÝ CHLEBÍČEK

2. října 2016 v 11:45 | Karla
Citronový koláč má sladkokyselou chuť, která uspokojí jak milovníky sladkého, tak i ty, kteří si jinak na koláče a buchty příliš nepotrpí. Jíst ho můžete jen tak, nebo si ho namazat nějakým džemem, například rybízovým nebo višňovým.

PEČENÉ HRUŠKY S OŘECHY A VLOČKAMI

17. září 2016 v 17:56 | Karla
Pečená jablka a hrušky zbožňuju. Podle mě jsou ideálním dezertem hlavně na podzim a v zimě, kdy se chce člověk zahřát a zároveň uspokojit chutě na sladké. Jsou snadné, poměrně rychlé na přípravu, a taky zdravé.

MALINOVÝ CHEESECAKE

15. září 2016 v 19:33 | Karla
Pokud na můj blog už nějakou dobu chodíte, určitě jsem si všimli toho, že miluju maliny a tvaroh. Kupodivu jsem sem ale ještě nepověsila recept na báječný pečený cheesecake s malinami. Nejvyšší čas to napravit, nemyslíte? Doufám, že vám recept udělá radost a hlavně, že vám bude chutnat alespoň tak, jako mně. Pokud nemáte maliny, klidně použijte jahody nebo borůvky.

ŠVESTKOVÉ MUFFINY

8. září 2016 v 19:25 | Karla
Malé sladké dortíky alias muffiny miluju. Připravit si je můžete jen tak na chuť, nebo jako jednohubky na narozeninovou oslavu či jinou slavnostní příležitost.

POCTIVÝ JABLEČNÝ ZÁVIN

2. září 2016 v 19:26 | Karla
Jablečné nebo jablečno-tvarohové záviny jsou česká klasika, proto by se měly pravidelně objevovat na každém stole. Teď ale nemám na mysli "fejky" z listového těsta, ale poctivé nohavice z podomácku vyrobeného těsta plné jablíček, případně ještě rozinek nebo oříšků. Přesně takové, jaké dělávaly naše (pra)babičky.

COOKIES S JABLKY A MERUŇKAMI

29. srpna 2016 v 19:27 | Karla
Křupavé, domácí sušenky zbožňuju. Dělám si je poměrně často, protože si je beru jako alternativu balených müsli tyčinek ke svačině do práce. Jejich velkou výhodou je snadná a poměrně rychlá příprava a hlavně to, že v lednici vydrží v uzavíratelné plastové nádobě i několik týdnů.

 
 

Reklama