SLANÉ KOLÁČE A PEČIVO

SÝROVÝ KOLÁČ S CHERRY RAJČATY

26. září 2016 v 18:37 | Karla
Ačkoli je pro quiche typický kulatý tvar, může mít i jiný - záleží, jakou zapékací formu máte. Mně se líbí i obdélník, ze kterého se dají krájet pěkné "chlebíčky". Na slaný koláč můžete použít jakékoli ingredience, které máte a které vám chutnají. Já osobně miluji, když v něm jsou pečená cherry rajčata, která mu dodají tu správnou "šťávu". Výborný je quiche ještě teplý, s rozpečeným sýrem. Poslouží jako skvělá večeře, nebo lehčí oběd.

BATÁTOVÝ BOCHÁNEK

22. září 2016 v 18:47 | Karla
Batátový bochánek je jedním z mých nejvíce oblíbených pokrmů. Výborný je teplý, ale i studený. Jíst ho můžete jen tak, nebo místo pečiva k zeleninovému salátu či pečené nebo dušené zelenině.

BRAMBOROVO-CIZRNOVÝ KOLÁČ

18. srpna 2016 v 16:06 | Karla
Tento koláč vznikl náhodou. Uvařila jsem více cizrny na hummus a nevěděla, co se zbytkem. Na další pomazánku nebo do salátu ji bylo málo, tak jsem prozkoumala ledničku a špajzku, abych zjistila, jaké ingredience bych k ní mohla přidat a co by z toho všeho nakonec mohlo vzniknout. Výsledkem je tento vláčný a jemný koláč, který je ideální samotný ke svačině nebo se zeleninovým salátem jako lehká večeře.

MUFFINY SE ŠPENÁTEM A FETA SÝREM

15. srpna 2016 v 20:50 | Karla
Muffiny (slané i sladké) jsou výborné na všelijaké oslavy, párty nebo jako svačina do práce nebo pro děti do školy. Od doby, co jsem si koupila muffinovač si je dělám poměrně často. Na rozdíl od různých koláčů a závinů, které musíte porcovat a balit do alobalu nebo krabiček, muffin jednoduše dáte do svačinového sáčku a strčíte do tašky. Pokud nemáte celiakii, můžte je připravit klidně z obyčejné celozrnné mouky, třeba žitné.

SEMÍNKOVÝ CHLÉB S OŘÍŠKY

28. července 2016 v 19:10 | Karla
Zdá se vám obyčejný chleba poněkud fádní? Pak věřte, že nad tímto se budete doslova rozplývat. Nejen, že chutná naprosto fantasticky, ale je i zdraví. Obsahuje samé hodnotné suroviny, které jsou bohaté na vitaminy a minerální látky. Několik krajíčků tohoto výtečného semínkovo-oříškového chleba nakopne vaše tělo i mozek.

CUKETOVÝ CHLEBÍČEK SE SEMÍNKY

21. července 2016 v 10:50 | Karla
Poslední dobou jsem si oblíbila péct z mrkví, červené řepy, batátů nebo právě z cuket. Celkově mám raději sladké a jemné chutě, než kořeněné ostré, ale ne vždycky mám chuť na klasické sladké ovocné koláče nebo záviny. A právě podobné chlebíčky jako tento splňují mé požadavky. Nejsou nijak moc slazené a když se upečou, můžete si je namazat jak sladkým džemem, tak i žervé nebo lučinou.

VEGETARIÁNSKÝ KOLÁČ

30. června 2016 v 17:15 | Karla
Chcete připravit na večeři něco teplého, ale zároveň lehkého, co vám v žaludku nebude ležet jako kamení? Pak je tento zeleninový koláč z listového bezlepkového těsta s kozím sýrem správnou volbou. Báječný je teplý, ale i studený. Doporučuji podávat se salátem z čerstvého baby špenátu a kozího sýra, který zakápnete citronem a olivovým olejem.

 
 

Reklama